Yogahouding Hurkzit (Malasana in het Sanskriet) verbetert evenwicht en focus!
Voor Indiërs is deze houding heel gewoon. Voor westerlingen is de hurkzit soms best een uitdaging. Het is aan jou of je het wilt proberen ?
De voordelen:
Je heupen worden soepeler (openen), je kuiten en voeten sterker, je evenwicht en mentale focus verbeteren, je onderrug ontspant. De hurkzit helpt ook bij obstipatieklachten. Mooi meegenomen toch? Je kunt deze houding bijna overal even oefenen, zelfs op de green!
Zo doe je het:
Zet je voeten iets wijder dan je heupen en je tenen wat naar buiten. Buig dan je knieën en breng je zitbotten naar de grond. Probeer rechtop te blijven zitten. Val je om plaats dan een opgerolde handdoek onder je hielen. Breng je handen tegen elkaar voor je hart en duw je ellebogen lichtjes tegen je knieën aan. Ontspan en sluit je ogen of zoek een focuspunt. Begin met één minuut. Gaat dit na enige tijd makkelijk dan 2 tot 3 minuten. Bouw het langzaam op. In het begin een lastige houding, maar heus oefening baart kunst! Heb je last van je knieën doe deze houding dan niet!
Tip:
in februari geeft Bernette speciaal voor GolfVrouw een GolfYoga sessie tijdens ons evenement op Amstelborgh. In combinatie met spelen en een sessie Clubfitting van Hans Lemmens. Uiteraard spelen we 9 holes op de par-3 Course van Amstelborgh.
Meer informatie: klik hier en meld je aan!
Meer over Bernette:
Wat heeft je lijf nodig? Dat bepaal je zelf! Maar soms is het fijn als iemand je daarbij helpt. Ik ben Bernette van Diesen van MeerPower en heb mij de afgelopen jaren verdiept in yoga en voeding. Yoga maakt je fysiek en mentaal sterker. Ook leer je veel beter naar je lichaam te luisteren. Naast yoga sport ik ook graag: hockey, tennis en natuurlijk golf.
Wat voeding betreft is er vaak nog veel winst te behalen. Juiste voeding beïnvloedt je gezondheid en welzijn positief. Mijn cliënten help ik daar graag bij. Ik luister, adviseer, coach en begeleid hen zolang als nodig is. Ik vind het heel leuk om voor Golfvrouw artikelen te schrijven. Hiermee draag ik graag mijn kennis van yoga en voeding over aan jullie. Veel plezier met het lezen van de artikelen! Namasté
Volg Bernette of maak een afspraak: www.MeerPower.nl