Hans Lemmens, clubfitter in hart en nieren, vanaf zijn 7de jaar alle dagen bezig met clubfitting, door zijn ouders in het vak gerold en inmiddels de meest succesvolle clubfitter van Nederland.
‘Na een emmer ballen, een paar blikken op mijn nieuwe klant, swing en huidige set kan ik meteen zien wat iemand nodig heeft.’ Hans, een man met veel mensenkennis, tikje eigenzinnig door zijn ervaring maar heel veel passie voor golf en kennis van clubs maakt hij iedere golfer beter.

Wij stelde Hans de volgende vraag: hoe dik moeten mijn grips zijn?
‘De Nederlands vrouw is gemiddeld genomen lang en bevindt zicht tussen vaak tussen de 1,86 en 1,75. De massa van de golfclubs wordt gemaakt voor het type Française, Spaanse of Italiaanse vrouw.’
Note van GolfVrouw: we weten allemaal dat wij GROTER zijn dan type Française!
‘Gemiddeld heeft een Nederlandse vrouw schoenmaat 39-41 en dus ook grotere handen dan de gemiddelde Italiaanse. Nederlandse vrouwen hebben handen van ongeveer 17-18,5 centimeter, waarbij de standaard club gemaakt wordt op 15-16 centimeter handen. De grips van standaard clubs zijn dus vaak te dun.’

Wat gebeurt er als je speelt met te dunne grips?
‘Door te spelen met te dunne grips (in combinatie met te korte clubs, denk aan lichaamslengte verschil tussen Nederlandse vrouw en Italiaanse vrouw) zorgt dit voor een verkrampte houding.’
De oplossing is makkelijk: clubfitting
‘Dikkere grips in combinatie met langere club die tevens met de hoek (lie) rechter op staan zorgt voor een meer ontspannen houding en losser slaan. Losser slaan, weten we allemaal, zorgt voor minder moeite en dus meer lengte in je slagen.’ Daarnaast hebben ook veel vrouwen op leeftijd last van artrose. Er bestaan geweldige dikke schokdempende grips die hard contact opvangen.
Ben ik goed genoeg voor clubfitting?
JUIST!!!! Je kan beter 7 clubs in je tas hebben die écht bij je passen dan 14 clubs die te zwaar, kort of te dunne grips hebben. Het golfspel is al moeilijk genoeg.
Klik hier en schrijf je hier in voor een clubfitting bij Hans Lemmens, hij neemt persoonlijk contact met je op voor een afspraak. Laat eens naar je clubs kijken en ervaar bij een vrijblijvende buiten fitting wat de balvlucht je laat zien.
