Ik ben behoorlijk in mijn golfnopjes. Ten eerste heb ik een nieuwe habitat gevonden waarin ik mijn golfuitrusting (denk: elektrische trolley, denk: golfgarderobe) mooi kan etaleren. Ten tweede heb ik een onvermoed talent in mijzelf ontdekt.
Ik blijk dus te excelleren in yoga nidra. Deze yoga bestaat uit op je rug liggen en diep ademen. Nou, als ik iets kan, dan is dat het. Ik wist alleen niet dat het echt ‘iets’ was. Het fijne is dat ik die yoga thuis op mijn gigantische loungebank kan doen. Tijdens zo’n intensieve yogasessie/aflevering ANTM vroeg ik me wel af hoe mijn bank in het nieuwe appartement zou passen. Ja, ook wij spirituelen kampen met praktische vraagstukken.
Kwaliteitstelevisie: heel Holland putt
Mijn innerlijk wezen kwam daarop met een tegenvraag (dat had ik weer): waarom is er zo weinig over golf op televisie? Op zich een zinnige vraag, waarmee de waarde van de yoga maar weer is bewezen. Inderdaad, de golfwereld is rijp voor programma’s als Jouw bal, mijn bal, Tussen putt en pitch, Help mijn vrouw is een golfster!, Heel Holland putt. En waar blijft de bingewatchserie over medogenloze golffamilies, The Golffather?
De realiteit biedt voldoende inspiratie. Neem een Chris Naegel, die op de Pumpkin Ridge Golf Club een hole in one sloeg. Chris zag zich al rijden in de luxe BMW X7 SUV, die prominent langs de baan stond. Dat feest ging echter niet door want het voertuig stond er alleen voor de show. Wat ging er op dat moment door Chris heen, hoe zag zijn leven ervoor en erna eruit, heeft Golfers Anonymous hem door de crisis heen geholpen? Kwaliteitstelevisie voor het oprapen!
Hoogste tijd dus voor een avondvullende uitzending van All you need is golf. De casting van de knappe golfpresentator wil ik graag doen. Zolang het maar wel vanaf mijn loungebank kan.
