Reizen als een pro
Heerlijk – een golfvakantie in het vooruitzicht. Maar hoe zorg je dat je golfclubs heelhuids op je vakantiebestemming aankomen? Dit zijn onze beste inpaktips.
Het zijn twee van je grotere zorgen als je op golfvakantie gaat: komen mijn golfclubs aan, en is alles nog heel? Zeker als je net hebt geïnvesteerd in een of meer nieuwe clubs, wil je zeker weten dat alles goed gaat onderweg.
Een lichtpuntje is dat de bagageafhandeling tegenwoordig wat beter is geregeld dan vroeger. De tijd dat je golfclubs samen met koffers op een bagageband worden gestouwd, is gelukkig voorbij. Met dank aan collega-reizigers die net als wij ook op pad gaan met niet-gangbare formaten attributen zoals kinderwagens, maxi-cosi’s en surfplanken en sub-boards. Die worden allemaal apart in- en uitgeladen. Zorgen dat die langwerpige hutkoffer een bocht in een bagageband niet kan maken, daardoor klem komt te zitten en schade oploopt, hoef je daarom meestal niet meer te hebben.
Toch komt het alsnog regelmatig voor dat je je travelcover openritst en tot je ontzetting een afgebroken driver aantreft. Vandaar nog wat extra inpaktips, voor nog meer vakantie- en golfplezier.
1
Travel cover
Golfreis travelcovers zijn er in vele soorten en maten. Je hebt de standaard covers: redelijk stevig, maar je hebt alsnog wel wat handdoeken, jasjes of truien nodig om de bovenkant van je clubs – lees: je driver en houten – te beschermen. Dat is overigens in de meeste gevallen ook een prima manier om in te pakken: je stopt je draagtas in de travelcover en wikkelt daarna de handdoeken of kledingstukken om de bovenkant van je clubs.
Het beste wat je kunt doen is echter investeren in een goede travelcover. Een heel fijne en goede is die van Sportr. Groot genoeg voor ook een normale golfbag, mocht je geen draagtas hebben. Drielaagse bescherming voor je clubs, en toch niet loodzwaar. De Sportr heeft stevige en soepele geïntegreerde wieltjes zodat je de tas makkelijk meeneemt. Ook heel fijn: de tas heeft een extra gevoerde beschermhoes die je over je driver kunt doen. En na gebruik is deze tas handig op te rollen tot een handzame tas.

2
De kop is eraf
Heb je een driver waarvan de kop afschroefbaar is? Dan kun je ook overwegen om die kop eraf te schroeven met een zogenoemde ‘golf wrench tool’. Dat is een speciale schroevendraaier. Klinkt wat spannend, want krijg je die kop er dan ook weer op? Ons antwoord: jazeker. Wat je voor de zekerheid kunt doen, is een foto maken van de kop als deze nog vast zit aan de shaft. Zo weet je precies in welke stand deze moet staan als je de kop er weer op schroeft.

3
Je schoen zetten
Heb je geen wrench tool of toch niet enthousiast om hieraan te beginnen? Gebruik dan je golfschoenen om je driver en houten te beschermen. Wel handig als je minimaal een maatje 37 of 38 hebt, maar voor ons Hollands welvaren zit dat meestal wel goed. Klem je ene schoen over je driver en de andere over je houten-3 of houten-5, of de houten die in lengte na de driver komt. Wikkel eventueel daarna ook nog een handdoek erom heen.
4
IJzers andersom
Wil je gerammel van je ijzers voorkomen? Stop ze dan andersom in je tas en maak eventueel je grips aan elkaar vast met een elastiek.
5
Handdoek
De handdoek is onze all time favorite, of je nu wel of geen extra beschermingsattributen hebt. Een handdoek wikkelen om je driver en/of je andere clubs is echt een must als je op reis gaat met je clubs.
5
Pootjes vast
Heb je een draagtas? Zorg dan dat je de pootjes vastzet, om te voorkomen dat ze telkens uitklappen of dat het mechanisme lui wordt of kapot gaat. De meeste draagtassen hebben een klittenbandje of elastiek waarmee je die pootjes vast kunt zetten. Heeft je draagtas dat niet, dan bind je ze zelf vast aan je tas met een band of elastiek. Bijvoorbeeld je fitness elastiek, want die zou je toch meenemen om in je hotelkamer braaf je oefeningen te doen, toch?
6
Air tag
Je hoopt het niet nodig te hebben, maar als dit wel zo is, dan is het zó handig dat het bestaat: de airtag. Met een airtag in je golftas weet je altijd waar deze zich bevindt, mocht de tas onverhoopt achterblijven of per ongeluk op een andere luchthaven terechtkomen.
7
Tas opvullen
Ga je met een halve set op reis, dan heb je zeker nog ruimte om je golf travelbag verder op te vullen. Handig ter bescherming van je spullen, en ook zo fijn om op deze manier wat extra kleding mee te nemen. Of: neem op de heenreis een oude handdoek mee ter bescherming van je stokken, en op de terugreis vul je je travelcover met al die leuke kleding die je op vakantie hebt geshopt.





